ШКОЛА, ЯКА НАВЧАЄ І ВИХОВУЄ

Трішки історії...
Історія Оникіївської школи починається ще з ХХ століття, коли була відкрита початкова школа. У 30-х роках ХХ століття в одноповерховому приміщенні функціонувала семирічна школа, яку пізніше реорганізували в загальноосвітню трудову політехнічну (1959 - 1965 рр.) з обов'язковим восьмирічним навчанням. Тобто можна сказати, що школа майже ровесниця нашої області.

1961-1962 навчальний рік учні розпочали в невеликому новозбудованому приміщенні восьмирічної школи. У 1970-х роках у школі була запроваджена кабінетна форма навчання. Постало питання про розширеня шкільних приміщень. Ранньої весни 1974 року розпочалося будівництво нової школи.

Нове двоповерхове приміщення школи побудоване під керівництвом директора Колесника Феодосія Андрійовича у 1976 році за сприяння голови колгоспу "Побєда" Махинька Олексія Пантелейовича. 15 серпня 1976 року керівництво Оникіївської школи було передано Калінчуку Григорію Васильовичу. Визначною подією в ті роки стало приєднання Новокраснівської восьмирічної школи та Ленінської початкової.


У 1986 році Оникіївська школа, директором якої було призначено Ніколаєнка Василя Гавриловича, набула статусу "Неповної середньої школи". З 1998 року  Оникіївську загальноосвітню школу I-II ступенів було реорганізовано в Оникіївську загальноосвітню школу I-III ступенів

Школа перша в районі отримала комп'ютерний клас, автобус для підвезення дітей з навколишніх сіл. Красуня-школа зараз має такий вигляд:


Гордість школи, зроблена трудящими руками правників школи та дітьми
Подвір'я школи прикрашають фонтан, альтанка, вітряк, декоративний стіл та стільці, місток кохання.Школу завжди оберігає янгол-охоронець, який стоїть при вході до приміщення школи, діти дуже люблять цього янгола і вірять в його надзвичайну силу і допомогу.
Діяльність школи спрямована на формування духовності школярів, їх громадянської зрілості, моральних якостей особистості. З цією метою проводиться відповідна робота за напрямами:
  • громадянське виховання;
  • морально-правове виховання;
  • творчий розвиток особистості;
  • військово-патріотичне виховання;
  • художньо-естетичне виховання;
  • превентивне виховання;
  • родинно-сімейне виховання.


До 30-річчя школи було створено музей історії школи. Він є осередком освіти і виховання учнів. Музейні матеріали виставлені за такими розділами: "З історії школи", "Керівництво школи і вчителі", "Все починається з малого", "Слід добра", "Завжди напоготові", "Добре там жити, де вміють дружити", "Навчання і труд поруч ідуть", "Наші випускники", "Гордість школи". До кожного розділу підготовлена текстова розповідь, зібрані фотографії різних періодів функціонування школи. У нижньому експозиційному поясі встановлені вітрини, що демонструють різноманітні речові експонати, літературу, макети, скульптури.

Протягом багатьох років адміністрація Оникіївської ЗШ  I-III ступенів брала працює не лише над створенням нової за змістом школи, а й над поліпшенням матеріально-технічної бази. До цієї роботи залучаються: учні, вчителі, працівники школи, батьки, а також громада. Школа має можливість розвиватися за рахунок благодійних внесків керівників підприємств та організацій, які є на території села і за його межами.

Немає коментарів:

Дописати коментар